O nás

Factor bikes

Koncept Factor Bikes byl vytvořen prostřednictvím pokročilého inženýrství v souladu s poznatky z reálné praxe. Naším hlavním mottem a závazkem jsou: inovace, bezkonkurenční rychlost a výkonová stránka. V oblasti aerodynamické, estetické a výkonové odmítáme jakékoliv kompromisy, preciznost, dokonalost a inovace jsou naším hnacím motorem.

Jsme cyklisté, každý den přicházíme do práce inspirováni k vytváření a stavbě nejlepších kol na světě. O dokonalost se snažíme jednoduše proto, že na vynikajících kolech chceme sami jezdit. Nepřijímáme žádné kompromisy, naším cílem je dokonalost všemi směry.

Naše dědictví

Naše duše žije díky spojení technologie a integrace, zatímco naše dědictví vychází z pokročilého motoristického sportu a letectví.

Naše továrna

Protože vlastníme továrnu, máme nad samotnými koly naprostou kontrolu. Máme možnost experimentovat a neustále inovovat. Konvence přestává existovat.

Naše řemeslo

Všechna kola Factor se pyšní mistrovským řemeslným zpracováním, nejkvalitnějšími materiály, inovativními inženýrskými a výrobními procesy.

Náš tým

Pro některé může být naše jméno nové. Naše práce však nikoliv.  Některé z nejvyhledávanějších kol na světě jsou produkty našich inženýrů a řemeslníků.

Náš příběh

Projekt Factor Bikes byl vytvořen ze závazku k inovacím, rychlosti a výkonu prostřednictvím pokročilého inženýrství. Naše duše žije ve spojení technologie a integrace, zatímco naše dědictví vychází z pokročilého motoristického sportu a letectví.

2007

V roce 2007 se Factor Bikes zrodill v průmyslové jednotce v anglickém Norfolku. Factor, který byl původně odnoží bf1systems. Začínal jako přední strojírenská firma zaměřená na práci na nejvyšších úrovních designu s některými z nejrychlejších a nejprestižnějších značek na světě, včetně Ferrari, Aston Martin, Lamborghini, Maserati, F1, Moto GP a týmy WRC.

2009

Poprvé jsme vstoupili do světa cyklistiky v roce 2009 s revolučním modelem FACTOR001. Jednalo se o unikátní silniční závodní kolo, vynikající zejména svojí krásou a sofistikovaností. Tento model vznikl roky před jeho reálnou dobou, nadčasovost byla evidentní.

2012

S pokračujícím růstem a vývojem se naše hlavní závazky nezměnily. Náš technický tým neustále posouvá hranice toho, co je možné. Následoval další průkopnický vývoj a v roce 2012 zahájil Factor spolupráci s Aston Martin – Hyper Bike Factor ONE-77 £ 25k.

2013

V roce 2013 jsme představili naše první sériové kolo, inovativně aerodynamické Vis Vires. Kombinace přelomových technologií v jednom balíčku. Model zahrnoval měřič výkonu vyvinutý společností bf1systems, naši osvědčenou dělenou trubici Twin Vane a dělenou externí vidlici „Dual Bayonet“. Vis Vires odstartoval zcela novou éru superbiků; díky kombinaci aerodynamiky, integračních systémů a měřiče dat v jednom balíčku. Naše platforma Vis Vires jednoznačně debutovala u kritiků, jak světového cyklistického tisku, tak prestižních komisí pro udělování cen.

2014

Počátkem roku 2014 technický tým začal vyvíjet naši další generaci rámů: ONE, ONE-S a O2. I když jsme v minulosti úzce spolupracovali s profesionálními jezdci, cítili jsme, že změny, které jsme si představovali, vyžadují kritičtější, závodem prověřené oko. Při vyhledání jména Baden Cook Vám bude jasná naše volba. Baden byl 14 let špičkovým profesionálem a olympionikem, vyhrál přes 50 závodů. V roce 2003 se Baden rozběhl k etapovému vítězství a celkovému zelenému dresu na Tour de France, když porazil Robbieho McEwena i Erika Zabela. Čím více náš inženýrský tým spolupracoval s Badenem, tím více jsme si uvědomovali, že jeho zpětná vazba byla nejen náročná a přesná, ale také perfektní pro Factor. Pak přišel den, kdy Baden vzal Vis Vires na zkušební jízdu a jeho osud byl zpečetěn. Krátce po své první jízdě na Vis Vires navázal partnerství s dalšími odborníky v cyklistickém průmyslu a spolu s inženýrem Vis Vires Robem Gitelisem zakoupili Factor Bikes od bf1systems. Nová generace Factor Bikes nadále staví na tomto inovativním dědictví nekompromisního luxusního výkonu, navržena za přispění Badena a Davida Millara, – šampióna British Road a TT a několikanásobného vítěze etapy Grand Tour.